Przemysłowe zmiękczacze wody - jakie urządzenia stosować?

Niestety wysoki stopień twardości H2O to problem bardzo dobrze znany niemalże wszystkim przedsiębiorcom. Występuje bardzo często niezależnie od ujęcia. Zastanawiasz się, jak radzić sobie z tym problemem? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest przemysłowe zmiękczanie wody.

 

Jak powstaje twarda woda i jakie są jej możliwe konsekwencje?

Jest to naturalne następstwo wynikające ze stężenia kationów wapnia i magnezu, a czasami również żelaza i manganu na drugim stopniu utleniania. Możemy wyróżnić twardość węglanową (np. Ca(HCO3)2 i Mg(HCO3)2) oraz niewęglanową (CaCl2, MgCl2, CaSO4, MgSO4). Węglanowa jest inaczej nazywana nietrwałą, ponieważ tworzące ją związki są nietrwałe termicznie i ulegają przekształceniu do formy węglanów nierozpuszczalnych w wodzie. Zostają one wytrącone z roztworu, co prowadzi do tworzenia osadu. Osad nazywany również kamieniem w rezultacie może przyczyniać się do różnego rodzaju szkód powstających, np. w procesach produkcyjnych. Dlatego właśnie w wielu układach technologicznych konieczne jest zastosowanie miękkiej H2O.

 

Przemysłowe zmiękczanie wody - zalety

W wielu przypadkach koszt montażu odpowiednich urządzeń filtracyjnych jest niższy niż koszt potencjalnych napraw wynikających z powstawania osadu w procesach. W celu uniknięcia potencjalnych szkód i towarzyszących ich strat, warto zastosować proponowane rozwiązania - przemysłowe zmiękczacze wody. W ten sposób wyeliminujemy ryzyko powstawania osadów zarówno w zbiornikach, jak i elementach armatury sanitarnej oraz grzewczej, a także związanych z nim awariami. Co więcej, innowacyjne rozwiązania gwarantują wysokiej jakości H2O, która spełnia nawet najbardziej surowe normy i wymagania różnego rodzaju procesów produkcyjnych.

 

Przemysłowe zmiękczanie wody - zastosowanie

Jest to rozwiązanie z powodzeniem stosowane w wielu sektorach przemysłu. Bardzo często montowane w branży hotelarskiej i gastronomicznej (HoReCa). Skład wody ma w tym wypadku szczególne znaczenie. Przemysłowe zmiękczacze pomagają zapewnić dobry stan techniczny wodociągów, a także sprzętów kuchennych i łazienkowych.

0
Feed

Zostaw komentarz