Jak usuwać mangan z wody?

Jest to substancja, którą w wodach z własnego ujęcia można spotkać dość często. W większości przypadków pojawia się tam naturalnie – jego źródłem są minerały skał magmowych i osadowych. Niemniej jednak zdarza się, że jego występowanie związane jest z działalnością człowieka - może być to np. skutek zanieczyszczeń przemysłowych doprowadzanych do wód powierzchniowych.

 

Może występować na różnych stopniach utleniania, najczęściej na II i IV stopniu. Na II stopniu utleniania występuje jednak w formie rozpuszczonej i jest niewidoczny dla oka. Według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. stężenie manganu w wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi nie może przekraczać 0,05 mg Mn/litr. Istnieją sprawdzone sposoby usuwania manganu z wody dla przemysłu, takie jak specjalne stacje ze złożem. Jest to zastosowanie z powodzeniem stosowane w hotelach i gastronomii, a nawet w domach.

 

Stacje ze złożem do usuwania manganu z wody – kompleksowe rozwiązanie dla Twojego obiektu

Nieestetyczne plamy na wypranej pościeli, metaliczny posmak w herbacie czy zacieki na sanitariach to tylko kilka z najpopularniejszych oznak nadmiernej ilości stężenia tej substancji w wodzie. Jej nadmiar może prowadzić do poważnych problemów, takich jak zarastanie i korozja, co z kolei może powodować uszkodzenia rurociągów, pralek, zmywarek oraz innej armatury i urządzeń podłączonych do instalacji.

 

Profesjonalna stacja ze złożem do usuwania manganu - zalety

Takie urządzenia to prosty i wygodny sposób na pozbycie się niechcianych przekroczeń manganu. Nowoczesne stacje są niewielkie, a procesy filtracji odbywają się wyłącznie wewnątrz urządzeń, przez co nie zajmują dużo miejsca i z powodzeniem zmieszczą się w nawet małych pomieszczeniach. Składają się one z butli wypełnionej specjalnie dobranym rodzajem złoża odmanganiającego oraz głowicy sterującej. Czasami zawierają również zbiornik na środek regenerujący. Istnieją także wielofunkcyjne stacje, które oprócz manganu usuwają również inne substancje z wody, takie jak żelazo. Dobór odpowiedniej technologii przez profesjonalną firmę zapewnia optymalne rezultaty.

0
Feed

Zostaw komentarz