Dlaczego warto zamontować stacje zmiękczania wody?

Laboratoria i szpitale, przemysł spożywczy, samochodowy, włókienniczy, farmaceutyczny i szklarski oraz elektrownie to tylko kilka sektorów, w których na co dzień w procesach technologicznych wykorzystywana jest woda. Bardzo często jej parametry muszą być znacznie lepsze niż cieczy przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Jej nieodpowiednia jakość może doprowadzić do szybszego zużywania się, a nawet zepsucia różnego rodzaju urządzeń. Może także mieć negatywny wpływ na produkt końcowy, np. w branży spożywczej. Twarda woda to udręka wielu domów, lokali prywatnych i komercyjnych, a zmęczeni tym problemem użytkownicy zamiast naprawiania zniszczeń, szukają ratunku u źródła. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom domostw i przedsiębiorstw i oferują rozwiązania, które pomagają w zwalczaniu tego problemu – stacje zmiękczania wody.

 

Sposób na twardą wodę dla przemysłu - stacja zmiękczania wody

 

Eksperci zgodnie radzą - najlepszym sposobem na twardą wodę są zmiękczacze dostępne w formie filtrów oraz stacji, specjalnych urządzeń montowanych na wejściu wody do obiektu. Są to jedyne rozwiązania, które pomagają w redukcji stopnia twardości H2O.

 

Jest to rozwiązanie skierowane do przemysłu. Ich działanie skupia się na wymianie jonów wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za twardość H2O, na jony neutralne sodu. Jest to proces odbywający się poprzez przepuszczenie H2O przez złoże żywicy jonitowej, gdzie zachodzi zmiękczanie. Ponadto, zarówno proces zmiękczania, jak i regeneracji stacji odbywa się automatycznie. Stacje dzielimy na:

 

  • jednokolumnowe – stosowane w obiegach o minimalnym, przewidywalnym uzupełnieniu. W czasie trwania procesu regeneracji złoża następuje przerwa w produkcji miękkiej wody.
  • dwu- oraz wielokolumnowe - dają gwarancję ciągłej produkcji zmiękczonej H2O. Wykorzystywane tam, gdzie zapotrzebowanie na miękką H2O jest duże, ciągłe lub nieprzewidziane.

Wybór odpowiedniego wariantu zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa oraz rodzaju ujęcia wody wykorzystywanej przez dane przedsiębiorstwo. Jest to sprawdzony sposób na takie problemy, jak powstawanie osadów z kamienia, zapychanie wąskich wężownic występujących w maszynach oraz zła wymiana cieplna.

0
Feed

Zostaw komentarz